Wednesday, 16 August 2017

Demeter Fragrance Library - Historia Dziwnych Zapachów

Demeter Fragrance Library ujęła moje serce już od pierwszego powąchania. Firma mająca własny dom peryferyjny w Pensylwanii, USA kreuje produkty perfumeryjne o zapachach otaczającego nas świata. Zapach gleby, pizzy, kwiatów, ciasteczek i koktajli to tylko nieliczne ich propozycji. Założycielami domu są Christopher Brosius i Christopher Gable, których mottem w tworzeniu formulacji jest „ożywienie wspomnień i możliwość podróży w czasie„ . Te innowacyjne podejście pozwala nam dostrzec zapachy pomijane w codziennym życiu, a które oprócz walorów zapachowych niosą wspomnienia. Kompozycje, same w sobie nie posiadają klasycznej piramidy zapachowej. Mają one monochromatyczny profil i nie nie ewoluują w czasie. Daje to możliwość indywidualnej aplikować albo mieszanki. Jest to świetna zabawa dla osób lubiących tworzyć własne 'mikstury'. Obok zapachów, Demeter produkuje kosmetyki pielęgnacyjne. W swoim katalogu firma posiada ok. 371 kompozycji, gdzie pierwsze z nich powstały w 1996 roku i tworzone są do dziś. Poniżej zebrałam kilkanaście kompozycji Demeter. Ciekawa jestem, co sądzicie o tych mniej standardowych propozycjach; takich jak pizza czy zapach ziemi?


3 comments:

  1. Chyba jednak jestem tradycjonalistką w kwestii zapachów i wolę nuty owocowe czy kwiatowe, a pizza przekonuje mnie tylko na talerzu...:) Pozdrawiam!
    Blonde Kitsune

    ReplyDelete
  2. There is a wide variety of romantic fragrances to choose from. The largest groups of the fragrances are casual or daytime wear fragrances, which are universal scents that can be used for many occasions. locator

    ReplyDelete

Dziękuję serdecznie za Twój komentarz :)
Thank you for all your comments :) xxx